رژیم تخم‌مرغ از رژیم‌های کم‌ کالری و کم کربوهیدرات بوده و همین‌طور غنی از پروتئین است.

به گزارش بهداشت نیوز، تخم مرغ یکی از غذاهای سالم حاوی پروتئین، چربی سالم، مواد مغذی و ویتامین است که تقریبا با ذائقه اکثر مردم جور در می‌آید. این خوراکی زرد و سفید جذاب به ‌خاطر همین ویژگی‌های تغذیه‌ای که دارد می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای کاهش وزن باشد.

 از روی اسم این رژیم هم می‌توان فهمید که کل رژیم حول محور تخم مرغ می‌گردد. البته زیاد نگران نشوید قرار نیست تمام وعده‌های غذایی تخم‌ مرغ نوش جان کنید! این برنامه، جزء رژیم‌ های معروف کم‌ کالری و کم کربوهیدرات و همین‌طور غنی از پروتئین است که صرفا با هدف کاهش وزن سریع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رژیم تخم مرغ انواع مختلفی دارد که از رژیم سفیده تخم مرغ گرفته تا رژیم تخم مرغ آب پز را شامل می‌شود. ویژگی مشترک تمام آنها هم حذف قندهای طبیعی مثل میوه، نان، برنج و پاستا و غذاهای حاوی کربوهیدرات زیاد است. رژیم تخم مرغ معمولا ۳ تا نهایتا ۱۴ روز طول می‌کشد و در آن هم خبری از تنقلات و میان‌وعده نیست و فقط می‌توانید سه وعده صبحانه، ناهار و شام میل کنید.

بد نیست بدانید که رژیم تخم مرغ، گزینه خوبی برای رژیم لاغری سریع است و با کمک آن در مدتی کوتاه می‌توانید وزن زیادی کم کنید، البته برخی از مخالفان سرسخت آن معتقدند که این مدل رژیم‌های محدودی که فقط روی یک غذا تأکید می‌کنند نباید در طولانی‌مدت دنبال شوند. با این حال اگر به مهمانی دعوت شدید و فرصتی هم ندارید، بد نیست به رژیم سه روزه لاغری با تخم مرغ فکر کنید! این برنامه از روش‌های سریع لاغری است که با افزایش سوخت‌و‌ساز بدن، چربی‌ها را از بین می‌برد.

درباره نویسنده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 10 =