وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت ۹۵ میلیون تخم مرغ نطفه‌دار وارد کشور می‌شود و در قالب کشاورزی قراردادی در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد.

 

سید جواد ساداتی نژاد در خصوص تأمین جوجه یک روزه با توجه به افزایش قیمت آن، گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت ۹۵ میلیون تخم مرغ نطفه دار وارد کشور می‌شود و در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد تا تبدیل به گوشت شود و بتوانیم با استفاده از آن بازار را کنترل کنیم.

بر اساس مصوبه هیئت دولت در راستای تأمین گوشت مرغ مورد نیاز و آرامش بازار، شرکت سهامی پشتیبانی امور دام موظف شده است در قالب برنامه زمان بندی ارائه شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی طی ۶ ماهه دوم سال جاری اقدام به واردات تخم مرغ نطفه دار کند.

گفتنی است، مجموعا ۵۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور شده است که ۴۸ درصد واکسنهای وارداتی در شهریور ماه امسال و در دوران ریاست جمهوری آیت الله رئیسی وارد و ترخیص شده است. برخی گمانه زنی همزمانی واردات عمده واکسن و همچنین تصمیم اخیر وزارت جهاد کشاورزی برای ورود تخم مرغ نطفه دار جهت بازیابی واحدهای تولید مرغ را در راستای تغییر دولت و اعمال تغییرات فعال  در سیاست خارجی ارزیابی میکنند.

درباره نویسنده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + سیزده =