برگزاری موفق اولین دوره همایشِ
«ظرفیت های اصناف استان تهران» در دی ماه ۱۳۹۷،
دومین دوره این همایش، با حمایت معنوی
«اتاق اصناف استان تهران»
و به همت موسسه «عصر گفتگوی قلم»،
با حضور
قاسم نوده فراهانی» رئیس اتاق اصناف تهران،
« ابراهیم درستی » نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران،Andrea zucchini مدرس و سخنران بین المللی ایتالیایی ،
« ابراهیم محمد ولی» رئیس اتحادیه طلا و جواهرتهران،
« سید مجتبی عراقچی» رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تهران
و
«دکتر نیما کیمیایی» مدرس و مشاور در حوزه کسب و کار ۲۷ آذر ماه ۹۸ در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

تصویر قاسم نوده فراهانی

«قاسم نوده فراهانی» رئیس اتاق اصناف تهران در همایش تخصصی اصناف:
برگزاری همایش تخصصی برای حوزه اصناف بسیار مفید است چراکه  اصناف و تولیدکنندگان نظرات خود را مطرح می کنند،با همکاران خود ارتباط می‌گیرند و از تجربیات یکدیگر استفاده می‌کنند.
این همایش‌ها برای شما تولیدکنندگان و صادرکنندگان بسیار حائز اهمیت است.برخی از این تولیدکنندگان گمنام هستند که در کارشان هم نمونه هستند،کالاهایی تولید می کنند که به واقع قابلیت صادرات دارد اما نمی دانند چه کار کنند و در چنین همایش هایی متوجه می شوند که چه راهی را باید طی کنند.
یک مجموعه در وزارت صمت شکل گرفته که فقط هدف آنها حمایت از توسعه صادرات در حوزه تولید است و این تولیدکنندگان می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند و  مجموعه خود را در حوزه صادرات فعال کنند.مثلا اگر کسی کالایی آورده و در گمرک مانده ( به خصوص آنهایی که مواد اولیه دارند ) نمی تواند صادر کند ، مراجعه کنند، تا آنجایی که بتوانند کمک اش می کنند.
من با برگزاری فروشگاه مخالف هستم و  برگزاری نمایشگاه تخصصی بنظرم بسیار حائز اهمیت است، چرا که باعث می شود مردم آن ذهنیتی که درباره مصرف کالای ایرانی دارند که بعضا نگاه منفی است ،در ذهنشان کمی تجزیه و تحلیل بشود و به نتایج مثبتی برسند؛
ما در در حوزه لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی ،دندانپزشکی و…. کالاهایی داریم که به مراتب با اختلاف زیادی از واردات چینی بهتر هست اما در حوزه فرهنگ‌سازی خوب کار نکردیم که  نتیجه اش این بشود که بگوییم:« ای ایرانی کالای ایرانی بخر»!
و حداقل یک بار کالاهای ایرانی را تجربه کنند،
چراکه این محصولات توسط افراد تحصیل کرده و با تجربه ساخته می شود و نیاز به حمایت بیشتری  دارند.
مانند برداشتن مشکلات بروکراسی اداری برای صادرات که بتوانند کالای خود را  به راحتی صادر کنند ؛  چرا که  این صادرات هست که  باعث می شود آنها بتوانند روز به روز هم حوزه تولیدشان را به روز کنند، هم ماشین آلاتشان را با علم روز پیش ببرند که نتیجه اش این بشود، کالایی تولید کنند که حرفی برای گفتن داشته باشد.
 

درباره نویسنده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − شش =