مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران از توزیع ۲۰ هزارتن گوشت قرمز و گوشت مرغ منجمد طی روزهای پایانی سال در کشور، خبر داد.

«رضا سالمی» در این خصوص، گفت: ستاد تنظیم بازار مصوب کرد ۱۰ هزار تن گوشت گوساله منجمد و ۱۰ هزار تن گوشت مرغ منجمد در روزهای پایانی سال از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سازمان میوه و تره‌بار، تعاونی‌های مصرف اتکا، فرهنگیان، امکان، تعاونی‌های مصرف محلی و ادارات سراسر کشور توزیع شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران، بیان کرد: با توجه به موضوع شیوع بیماری کرونا و حضور کمتر مردم در مکان‌های عمومی اصناف سطح شهر نیز درگیر این طرح شدند تا محصولات مزبور را با شرایط راحت تری به‌دست مصرف‌کنندگان برسانند.

وی افزود: گوشت گوساله منجمد وارداتی (سردست بدون استخوان) با نرخ ۳۸ هزار تومان و مرغ منجمد به نرخ ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان در اختیار اصناف قرار می‌گیرد و واحدهای صنفی هم موظفند به ترتیب گوشت قرمز و مرغ منجمد را با نرخ‌های ۴۰ و ۱۲ هزار تومان به مصرف‌کنندگان عرضه کنند.

سالمی تصریح کرد: نرخ مصوب مرغ گرم نیز ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است که در میادین میوه و تره بار و سایر مراکز توزیع و عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: به طور کلی از مجموع ۱۰ هزار تن گوشت قرمزی که ستاد تنظیم بازار مصوب کرده سه هزار تن مربوط به استان تهران است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران، اظهار کرد: مصرف روزانه گوشت قرمز استان تهران در شرایط عادی ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن است.

وی گفت: روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن گوشت گوساله منجمد در استان تهران مصرف می‌شود.

منبع: اقتصاد برتر

درباره نویسنده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =