سند برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ رونمایی شد

امروز در مراسمی از سند برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ رونمایی شد، بر این اساس سلامت تخم مرغ عرضه شده به بازار تضمین و در دو درجه بندی کیفی A وB به بازار عرضه خواهد شد.

 

 

سند برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ رونمایی شد

 امروز از سند برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ به منظور ارتقا کیفیت تخم مرغ در کشور طی مراسمی با حضور مسئولان سازمان دامپزشکی، معاونت امور دام و وزارت بهداشت رونمایی شد.

مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: تبعات این طرح مصرف‌کنندگان را در بر می‌گیرد به همین دلیل می‌توان آنها را طرح و فعالیتی فرهنگی برشمرد.

وی افزود: عرضه تخم مرغ به صورت بسته‌بندی و غیربسته‌بندی دارای کیفیت مناسب و سلامت آن تضمین شده است و در این طرح به دنبال ارتقاء کیفیت این محصولات هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از صدا و سیما برای تبلیغ محصولات غذایی که برای سلامت مردم مناسب نیست گفت: روغنی وارداتی که به طور شبانه‌روزی در صدا و سیما و رادیو تبلیغ می‌شود و پایه آن وارداتی و محصول سلامت محصوری به حساب نمی آید به جای آن محصولات سالم مانند محصولات پروتئینی معرفی شود.

وی افزود: در تبلیغات این روغن ها  اشاره به وجود ویتامین‌هایی مانند D و E در روغن‌های وارداتی مطرح می‌شود در حالی که این ویتامین‌ها از طریق روغن جذب نخواهند شد.

وی گفت: به عنوان دلسوز صنایع دام و طیور کشور معتقدیم که باید مردم را به سمت مصرف مواد غذایی سالم هدایت کرد که محصولات پروتئینی از جمله آنان هستند.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یک =