مهدی یوسف خانی درگفت وگو با راه مردم گفت: به نظر بنده حضور واسطه در هر بخشی می تواند مفید واقع شود چه بسا این دلالان در بخش توزیع مرغ خدمت هم می کنند.

پایگاه خبری تحلیلی راه مردم : رئیس اتحادیه اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران در گفت و با راه مردم مطرح کرد؛
مهدی یوسف خانی درگفت وگو با راه مردم گفت: به نظر بنده حضور واسطه در هر بخشی میتواند مفید واقع شود چه بسا این عزیزان در بخش توزیع مرغ خدمت هم می کنند.

بر خلاف نظر برخی دولت مردها که همیشه می گویند: حضور واسطه در بازار علت اصلی تشدید قیمت ها می باشد؛ما این حرف را قبول نداریم زیرا اگر دلالان در بخش توزیع مرغ نباشد، مرغ به دست مردم، گشتارگاه و حتی به دست هیچ کس نمی رسد به طور یقین باید گفت اگر واسطه ای نباشد کاری هم انجام نمی شود.

وی عنوان کرد: علت اصلی گرانی مرغ فقط مرغداران هستند، واسطه، تمام مسئولیت ها را از جمله هزینه حمل و نقل،سوخت و تمام ریسک ها را به جان می خرد تا بتواند در این بین به سودی اندک و غیر قابل عنوان به میزان بیست درصد برسد.از این جهت است که به عقیده بنده باید گفت؛ واسطه گر ها در بخش توزیع مرغ خدمت می کنند .

مهدی یوسف خانی :نوسان قیمت مرغ در بازار از دیدگاه مردم را خوراک، دارو و مکمل ها دانست و گفت: دلیل دیگر را می توان عرضه و تقاضا دانست زیرا افزایش قیمت مرغ عمدتا به دو نهاد تولیدی و عرضه بستگی دارد.در حال حاضر وضعیت بهتر شده و ارز ۴۲۰۰تومان مستقیما بدست مرغداران میرسد و مشکلی از این بابت نیست.

وی افزود دلیل اختلاف قیمت در تعدادی از فروشگاه های عرضه مرغ، میزان خرید آن واحد از کشتارگاه میباشد.یعنی با خرید بالاتر میتوانند تخفیف بیشتری را هم از کشتارگاه کسب کنند.به طور مثال مغازه داری که روزی ۱۰۰ کیلو مرغ تهیه می کند با فروشگاهی که روزی ۱۰۰۰ کیلو مرغ تهیه می کند در میزان تخفیف گرفته شده از کشتارگاه یک رقم نیستند و حتی واحد هایی هم هستند که بصورت نسیه خرید میکنند و این هم یکی از علل تغیر قیمت مرغ در بازار می باشد.

یوسف خانی به خوراک دام با ارز ۴۲۰۰تومانی اشاره ای هم کرد و گفت: خوراک دام همیشه با ارز دولتی وارد شده و هیچوقت با ارز بالاتری وارد نشده ولی گاها به دست مرغدار با قیمت بالاتر از ۴۲۰۰ تومان میرسد .

درباره نویسنده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 1 =